VCI Aluminyum Tripleks Bariyer

ALPACK özellikle rutubete karşı bariyer oluşturulması gereken ortamlarda kullanılmak üzere dizayn edilmiş çok özel bir ambalaj malzemesidir.

Üç katlı özel yapısı sayesinde hem kendinden ısı ile yapışma özelliği sağlayabilen hem de hava ve rutubete karşı geçirimsizlik özelliği gösterebilen vakumlanabilir ALPACK birçok endüstriyel sektörde malzemelerin tam korunmasını sağlamak amacı ile kullanılabilmektedir.

Üst katında PET ortada Alüminyum ve en altta da Polietilen olacak şekilde optimize edilmiş olan ALPACK ürünleri gerek küçük Alüminyum torba ve gerekse de çok büyük Alüminyum ambalajların üretilmesinde kullanılabilmektedir.

Bilindiği üzere her türlü polietilen ambalaj malzemesi belli bir oranda hava geçirgenliğine izin vermektedir. İçerisinde taşınan malzemelerin, en uç noktadaki rutubet yoğunlaşmalarında dahi en ufak bir zarar görmemesi istendiği durumda ve ambalaj içerisine dışarıdan hiçbir şekilde hava geçişinin istenmediği durumlarda ALPACK en etkin çözümdür. Alüminyumun geçirgenliğinin olmaması ALPACK ürünlerine bu spesifik kullanım alanını sağlamaktadır.

Malzeme Kompozisyonu   


 

 


Ürün Teknik Özellikleri

   PET . (Polyester)              : 12 mikron

   ALU . (Alüminyum)            : 8 mikron

   PE . (Polietilen)                : 100 mikron

Fiziksel Özellikleri            

Ağırlık                              : 145 g/m2

Buhar geçirgenliği             : 0,03 g/m2.24h

Oksijen Geçirgenliği          : ≤0,1 cc/m2.24h

Yırtılma Mukavemeti         : 27N/cm

Laminasyon Kuvveti         : ≥ 350g/inç

Kaynak kuvveti                 : 50N/inç

Isı Dayanımı                     : -40oC . 75oC

Yapıştırma Şartları            : 150oC.2sn. , 2kg/cm2

Yapışma Gücü                 : 110 N/15mm , 150oC

MIL PRF 131K ve MIL B 131 H standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Ambalaj Şekli

ALPACK ürünleri 50-100 cm eninde 50kg’lık bobinler halinde ya da istenen ölçülerde iki ya da üç boyutlu torbalar halinde kullanıma sunulmaktadır.