Cont Pack Konteyner Kurutucu


Konteyner ile gerçekleştirilen uzak/yakın veya denizaşırı sevkiyatlarda yüksek rutubetli ortamlarda gündüz ve gece arasındaki yüksek sıcaklık farklılığından dolayı konteyner içerisinde yüksek yoğunluklu rutubet ve kondenzasyon (yoğunlaşma-terleme) meydana gelir. Aynı zamanda konteyner yağmuru olarak da adlandırılan ve konteyner içerisinde tamamen bir yağmur ortamını andıran bu devamlı yoğunlaşma problemi ile karşı karşıya kalmanız olası bir durumdur. Ağırlığının % 100 ü kadar su buharını adsorbe edebilen yüksek nem adsorpsiyon kapasitesine sahip ContPack ve ağırlığının % 300 ü kadar su buharını adsorbe edebilen yüksek nem adsorpsiyon kapasitesine sahip Cont Pack Plus ürünlerimiz tamamen çevre dostu mineral karışımı ile 60-80 gün kesintisiz çalışarak sevkiyat boyunca konteyner içerisinde önemli derecede kuruluk sağlamakta ve ürününüzü veya ambalajlarını bu zarar verici etkiye karşı korumaktadır. Böylece ürünleriniz üretildiği andan itibaren teslimat yerine kadar geçen sürede kalitesini korumuş olur.
Karton koli, palet vb malzemelerin içeriğinde yer alan ve konteyner içine bırakılan fazla rutubeti adsorbe ederek sürekli kuruluk sağlar, küflenme, paslanma, bakteri üremesi ve yosunlaşmanın önüne geçer, her türlü nem ve koku problemlerini engeller. Kuru ve sağlıklı bir sevkiyat ortamı sağlayarak ürünlerinizi korurken müşterinizde de güçlü bir güven duygusu yaratır.


500g dan 2kg’ a kadar farklı boyutlarda ambalajlarda üretilen bu özel ürün askılı ve askısız olarak iki şekilde kullanıma sunulmaktadır. Yüksek adsorbsiyon performansı ile 60–80 gün boyunca aralıksız çalışarak kendi ağırlığı kadar su buharını bünyesine hapsedebilir. 

Teknik Özellikleri:

Ürün Yapısı: Mineral Karışımı 
Görünüm        : Granül
Renk: Kırmızı – Beyaz karışımı
Dökme yoğunluğu: 750-950 g/L
pH        : 8,0 + 0,5

Uygulama:

20 feet lik konteyner için: 10-15 kg Cont-Pack Paket
40 feet lik konteyner için: 20-25 kg Cont-Pack Paket


Ambalajlama Özellikleri:

Nefes alıp verebilme ve su sızdırmazlık özelliklerine sahip özel spunbonded nonwoven ambalaj malzemesi kullanılarak 0,5 kg dan 2,0 kg a kadar farklı gramaj ve ebatlarda hava geçirimsiz torbalarda kolilenmiş olarak paketlenmekte ve satışa sunulmaktadır.