VCI-DRY

VCI-DRY


VCI-DRY, nem alıcı ve VCI (Buharlaşabilen korozyon önleyici) inhibitörlerin etkili bir şekilde bir araya getirilmesiyle özel olarak dizayn edilmiş bir üründür.

Korozyon önleyici olarak nem alıcı paketler ve VCI ürünler yıllardır yaygın olarak kullanılmaktadır. Nem alıcı ürünler ortamdan korozyonun başlıca sebeplerinden olan su buharını alarak korozyonu yavaşlatır. VCI ürünler ise metal üzerinde moleküler boyutta koruyucu bir film oluşturarak su buharı ve oksijen gibi korozif gazların metale ulaşmasını engelleyerek korozyonu engellemektedir.

Diğer yandan nem alıcı paket yalnız başına kullanıldığında, ambalajın su buharı geçirgenliği ya da uygulama esnasında oluşan delikler nedeniyle içeriye yeni su buharı girer ve nem alıcı kısa sürede etkinliğini kaybedebilir. VCI ambalaj yalnız başına kullanıldığında ise gece gündüz sıcaklık dalgalanmaları sırasında meydana gelen nem yoğunlaşması koruyucu VCI filmine zarar verebilir. Nem alıcı ve VCI ürünlerin birlikte kullanılması ile tam korozyon kontrolü sağlanır.

Bu noktada VCI-DRY tek ürünle hem yüksek kapasitede nem alarak ortamı kurutur hem de VCI buharı yayarak metal yüzeyinde koruyucu VCI filmi oluşturur.

VCI-DRY Özellikleri:

Yüksek nem alma kapasitesi ve VCI yayma özelliği ile birlikte çift etkili koruma sağlamaktadır.
Tek ürün ile ikili koruma sağlamaktadır.
Üstün muadili olarak kullanıldığı aktif kil paketlerinden yaklaşık 10 kat daha hafif oluşu ile nakliye ve stok kolaylığı sağlamaktadır.
VCI-DRY ürünü kullanılarak çok daha uzun süreli ve etkili korozyon kontrolü sağlanabilmektedir.
Kolay uygulanabilmektedir.